Zagor Pasta

Zagor Pasta çocukların ve evcil hayvanların ulaşamayacağı özel istasyonlar içinde, istasyon yerleştirmek mümkün değilse hedef dışı canlılardan korunaklı şekilde bir telle bağlanarak kullanılmalıdır.  Yem istasyonlarının üzerine bilgisi olmayan kişiler için “ Dikkat Fare Zehiri” uyarısı yazılmalıdır. Fare mücadelesi için 15 -30g, sıçan mücadelesi için 50-100 g olacak şekilde özel istasyonlar içinde sıçan ve farelerin kolayca ulaşabileceği, pisliklerinin görüldüğü, kemirme izleri bulunan yerlere, duvar kenar ve köşelerine, dolap arkalarına, tavan aralarına yerleştirilir. Bu alanlarda fare yemine alternatif yiyecekler bırakmamaya çalışılmalıdır. Fare ve sıçanlar alınan zehirle 4-5 gün içinde iç kanama sebebiyle ölürler. Zagor Pasta konulan istasyonlar haftada bir kontrol edilmeli ve azalmışsa tamamlanmalıdır. İstasyon dışına dökülmüş, saçılmış yemler imha edilerek yenilenmelidir.

Kategoriler: Etiketler: , ,

ZAG​OR PASTA

Formulasyon Şekli : Pasta
Aktif Maddenin Adı ve Miktarı (%)
Brodifacoum (CAS no: 56073-10-0) % 0,005
Yardımcı Maddeler ve Miktarları (%)
Bitrex (CAS no:3734-33-6) % 0,001
Şeker % 9
Bitkisel yağ % 25
Renklendirici, tatlandırıcı,koruyucular  % 1,33 Buğday unu % 64,664 ile % 100 e tamamlanır.

Dikkat Edilecek Hususlar

 Çocuklardan, gıda ve hayvan yemlerinden uzak tutunuz.

 Buhar veya zerrelerini solumayınız.

 Uygulama ve hazırlık aşamasında maske, koruyucu elbise, eldiven ve gözlük kullanınız.

 Uygulama ve hazırlık aşamasında hiçbir şey yemeyiniz, içmeyiniz, sigara kullanmayınız.

 İnsan ve çevre sağlığı üzerine riskleri önlemek için, kullanım talimatına uyunuz.

Boş Ambalaj İmha Şekli: Kullanım sonrası boş ürün ambalajını çevrede bırakmayınız, yiyecek veya su saklamak için ya da benzeri amaçlarla tekrar kullanmayınız. Boşalan kapları usulüne uygun olarak imha ediniz.

Ürün Tipi: 14 (Rodentisit)

Zehirlenme Belirtileri: Zehirlenme belirtileri baş dönmesi, tansiyon değişiklikleri halsizlik,  cilt ve muköz zarlarda kanama, kanlı idrar şeklindedir. Ağız ve burun kanamaları görülebilir. Belirtiler genellikle hemorajiktir. Antikoagülan zehirlenme şüphesinde protrombin zamanı değerlendirilmelidir.

LD50 Değerleri
Brodifacoum sıçan akut oral LD50 0,22 mg/kg

İlk Yardım Önlemleri

Deri ile temas: Bulaşmış giysileri derhal çıkartınız. Deriyi sabun ve bol su ile iyice yıkayınız.

Göz ile temas: Gözleri derhal su ile yıkayınız ve bir hekimin tavsiyesine başvurunuz.

Solunduğunda: Hastayı derhal açık havaya çıkarınız, gerekirse bir hekimin tavsiyesine başvurunuz.

Yutulduğunda: Hastayı kusturmayınız, yağlı içecekler (süt, sıvı yağlar) uygulamayınız. Derhal bir sağlık kuruluşuna başvurunuz ve midesini yıkatınız.

Antidotu ve Gerekli Bilgiler: Vitamin K1 antidot olarak kullanılır. Şiddetli kanamalarda kan transfüzyonları gerekebilir. Hasta normale dönünceye kadar doktor kontrolünde tutulmalıdır.

Ürünü Kullanırken ve Depolarken Dikkat Edilecek Hususlar: Uygulayıcılar ürünü kullanırken maske, gözleri korumak için emniyet gözlüğü, kauçuk eldiven, uzun kollu tulum ve uygun ayakkabı giymelidir. Ürün orijinal ambalajında serin ve iyi havalandırılmış ortamlarda kapağı kapalı olarak depolanmalıdır.

Kullanılacağı Zararlı Organizmalar

Zararlı türüne göre, formülasyon şekline ve ürün tipine göre uygulama oranları

Zararlı Türü – Yaşam Evresi Uygulama Alanı ve Şekli Uygulama Dozu
Fare Doğrudan uygulama 15-30 gram
Sıçan Doğrudan uygulama 50-100 gram

*Her poşet 15 g ağırlığındadır.

Kullanma Şekli : Zagor Pasta çocukların ve evcil hayvanların ulaşamayacağı özel istasyonlar içinde, istasyon yerleştirmek mümkün değilse hedef dışı canlılardan korunaklı şekilde bir telle bağlanarak kullanılmalıdır.  Yem istasyonlarının üzerine bilgisi olmayan kişiler için “ Dikkat Fare Zehiri” uyarısı yazılmalıdır. Fare mücadelesi için 15 -30g, sıçan mücadelesi için 50-100 g olacak şekilde özel istasyonlar içinde sıçan ve farelerin kolayca ulaşabileceği, pisliklerinin görüldüğü, kemirme izleri bulunan yerlere, duvar kenar ve köşelerine, dolap arkalarına, tavan aralarına yerleştirilir. Bu alanlarda fare yemine alternatif yiyecekler bırakmamaya çalışılmalıdır. Fare ve sıçanlar alınan zehirle 4-5 gün içinde iç kanama sebebiyle ölürler. Zagor Pasta konulan istasyonlar haftada bir kontrol edilmeli ve azalmışsa tamamlanmalıdır. İstasyon dışına dökülmüş, saçılmış yemler imha edilerek yenilenmelidir.

Kullanım Alanları : Kırsal alanlarda: Binalarda, değirmenlerde. Kentlerde: Evlerde ve çevresinde, restoranlarda, resmi binalarda, sanayi ve ticari kuruluşlarda, uçak, gemi, tren gibi taşıt araçlarında, limanlarda kullanılabilir.

Ambalajı açılmış ürünü en kısa sürede kullanınız. Ürün serin yerde ve Normal depolama şartlarında muhafaza edildiğinde raf ömrü 2 (iki) yıldır.

Hayvan Cinsi

, ,

Ürün Cinsi

Ağırlık

İncelemeler

Henüz yorum yapılmadı.

“Zagor Pasta” için yorum yapan ilk kişi siz olun