Megalon Pasta

Megalon pasta dış alan kullanımlarında çocukların, ehliyetsiz kişilerin, evcil ya da yabani hayvanların ulaşamayacağı kilitli kemirgen yem istasyonları içinde kullanılmalıdır. İç alanlarda uygun yerlerde kilitli kemirgen yem istasyonları içinde, istasyon yerleştirmenin mümkün olmayan yerlerde çocukların, ehliyetsiz kişilerin, evcil hayvanların ulaşamayacağı yerlerde kullanılmalıdır. Yemler istasyonlar içine sallandığında dökülmeyecek şekilde sabitlenmelidir. Yemler gıda veya su kaynaklarına bulaşabilecek alanlarda kullanılmamalıdır. Yem istasyonlarının üzerine  “ Dikkat Fare Zehiri” uyarısı yazılmalıdır.
Ev faresi (Mus musculus) için istasyon başına 15-30 g ( 1-2 poşet), farelerin kolayca ulaşabileceği, pisliklerinin görüldüğü, kemirme izleri bulunan  yerlere yerleştirilir  veya bağlanır. Bu alanlarda fare yemine alternatif yiyecekler bırakmamaya çalışılmalıdır. Yem istasyonları uygun aralıklarda kontrol edilmeli ve azalmışsa tamamlanmalıdır.

Kategoriler: Etiketler: , ,

MEGALO​N PASTA

Formulasyon Şekli : Pasta
Aktif Maddenin Adı ve Miktarı (%)
Bromadiolone (CAS no: 28772-56-7) %0,005
Yardımcı Maddeler ve Miktarları (%)
Bitrex (CAS no:3734-33-6) %0,001
Bitkisel yağ (CAS no:8001-21-6) %25,00
Şeker (CAS no:57-50-1)  %9
Renklendirici, tatlandırıcı,koruyucular  %9,3 Buğday unu (CAS no:130498-22-5)           % 56.64 ile % 100 e tamamlanır.

Dikkat Edilecek Hususlar
Çocuklardan, gıda ve hayvan yemlerinden uzak tutunuz.
Buhar veya zerrelerini solumayınız.
Uygulama ve hazırlık aşamasında maske, koruyucu elbise, eldiven ve gözlük kullanınız.
Uygulama ve hazırlık aşamasında hiçbir şey yemeyiniz, içmeyiniz, sigara kullanmayınız.
İnsan ve çevre sağlığı üzerine riskleri önlemek için, kullanım talimatına uyunuz.

Ürün Tipi: 14 (Rodentisit)

Boş Ambalaj İmha Şekli: Kullanım sonrası boş ürün ambalajını çevrede bırakmayınız, yiyecek veya su saklamak için ya da benzeri amaçlarla tekrar kullanmayınız. Boşalan kapları usulüne uygun olarak imha ediniz.

Zehirlenme Belirtileri: Zehirlenme belirtileri baş dönmesi, tansiyon değişiklikleri halsizlik,  cilt ve muköz zarlarda kanama, kanlı idrar şeklindedir. Ağız ve burun kanamaları görülebilir. Belirtiler genellikle hemorajiktir. Antikoagülan zehirlenme şüphesinde protrombin zamanı değerlendirilmelidir.

LD50 Değerleri
Bromadiolone sıçan akut oral ( sıçan )LD50 1,31 mg/Kg

İlk Yardım Önlemleri

Deri ile temas: Temas eden yeri bol su ve sabun ile yıkayınız.

Göz ile temas : Derhal bol su ile yıkayınız , ürün etiketi ile doktora başvurunuz.

Solunduğunda: Ürün etiketi ile doktora başvurunuz.

Yutulduğunda : Derhal ürün etiketi ile doktora başvurunuz. Kazazedenin midesi yıkanmalıdır.

Antidotu ve Gerekli Bilgiler: Vitamin K1 antidot olarak kullanılır. Şiddetli kanamalarda kan transfüzyonları gerekebilir. Hasta normale dönünceye kadar doktor kontrolünde tutulmalıdır.

Ürünü Kullanırken ve Depolarken Dikkat Edilecek Hususlar: Uygulayıcılar ürünü kullanırken maske, gözleri korumak için emniyet gözlüğü, kauçuk eldiven, uzun kollu tulum ve uygun ayakkabı giymelidir. Ürün su canlıları için çok toksik olduğundan su kaynaklarından uzak tutulmalıdır. Ürün orijinal ambalajında serin ve iyi havalandırılmış ortamlarda kapağı kapalı olarak depolanmalıdır.

*Arılar için zehirlidir.

*Balıklara ve sucul organizmalara karşı zehirli olabilir

 

 

Zararlı türüne göre, formülasyon şekline ve ürün tipine göre uygulama oranları

Zararlı Türü – Yaşam Evresi Uygulama Alanı ve Şekli Uygulama Dozu
Fare Fare görülen kapalı ve açık alanlar 15-30 gram (1-2 poşet)

Kullanma Şekli: Megalon pasta dış alan kullanımlarında çocukların, ehliyetsiz kişilerin, evcil ya da yabani hayvanların ulaşamayacağı kilitli kemirgen yem istasyonları içinde kullanılmalıdır. İç alanlarda uygun yerlerde kilitli kemirgen yem istasyonları içinde, istasyon yerleştirmenin mümkün olmayan yerlerde çocukların, ehliyetsiz kişilerin, evcil hayvanların ulaşamayacağı yerlerde kullanılmalıdır. Yemler istasyonlar içine sallandığında dökülmeyecek şekilde sabitlenmelidir. Yemler gıda veya su kaynaklarına bulaşabilecek alanlarda kullanılmamalıdır. Yem istasyonlarının üzerine  “ Dikkat Fare Zehiri” uyarısı yazılmalıdır.
Ev faresi (Mus musculus) için istasyon başına 15-30 g ( 1-2 poşet), farelerin kolayca ulaşabileceği, pisliklerinin görüldüğü, kemirme izleri bulunan  yerlere yerleştirilir  veya bağlanır. Bu alanlarda fare yemine alternatif yiyecekler bırakmamaya çalışılmalıdır. Yem istasyonları uygun aralıklarda kontrol edilmeli ve azalmışsa tamamlanmalıdır.

Kullanım Alanları  : Kırsal alanlarda: Binalarda, değirmenlerde. Kentlerde: Evlerde ve çevresinde, restoranlarda, resmi binalarda, sanayi ve ticari kuruluşlarda, uçak, gemi, tren gibi taşıt araçlarında, limanlarda kullanılabilir.

 

Net Miktarı: 75 g, 5 kg, 10 Kg, 20 Kg

Ambalajı açılmış ürünü en kısa sürede kullanınız. Ürün serin yerde ve ışıktan koruyarak muhafaza edildiğinde raf ömrü 2 (iki) yıldır.

Hayvan Cinsi

, ,

Ürün Cinsi

Ağırlık

İncelemeler

Henüz yorum yapılmadı.

“Megalon Pasta” için yorum yapan ilk kişi siz olun