Dezinfex POW 35

Dezinfex POW 35
Alkali bazlı, Düşük köpüklü CIP ve manuel sistemlere uygun, sıcak ve soğuk uygulamalarda güvenle kullanılabilen toz konsantre temizlik maddesidir.

Kategoriler: Etiketler: ,

Dezinfex POW 35
Alkali bazlı, Düşük köpüklü CIP ve manuel sistemlere uygun, sıcak ve soğuk uygulamalarda güvenle kullanılabilen toz konsantre temizlik maddesidir.

Kullanım alanı: Sağım sistemlerinde, sağım makinalarında, depolama tanklarında, fırçaların, filtrelerin yıkanmasında, soğutma tanklarında, boru hatları ve benzeri tüm sağım ekipmanlarında her türlü süt kalıntılarını temizlemede ve hijyen sağlamada kullanılan bir üründür.

Bileşenleri ve teknik detayı:
• Sodyum Hidroksit >% 50 ve Sodyum Karbonat <% 30 Sürfaktan maddeler (yüzey aktif maddeler), malzeme yüzey koruyucular ve sert sularda etkinliği korumak için şelat yapıcı ajanlar içerir.
• Dezinfex POW 35 Royal ilacın tescilli bir ürünüdür.
• Bakteriler ancak organik (protein yağ karbonhidrat) kirlerin bulunduğu ortamlarda çoğalabilirler. Dezinfex POW 35 ile yapılan temizlikte ortamda kir kalamayacağı için bakteriler için uygun besi ortamı kalmayacak ve bakteriler çoğalamayacaktır.

Kullanım şekli ve dozaj: Kullanım esnasında mutlaka eldiven giyilmelidir. Dezinfex POW 35 tekniğine uygun ön yıkamadan sonra aşağıdaki oranlarda
sulandırlarak kullanılır.

Sıcak yıkamada
Sağımdan hemen sonra Su sıcaklığı Kullanım süresi Kullanım oranı
Ön yıkama 40-50 °C 10 Dakika
Dezinfex POW 35 50-60 °C 10-15 Dakika 10 litre suya 50 gram
Final yıkama Soğuk su 10 Dakika

 

Soğuk yıkamada
Sağımdan hemen sonra Su sıcaklığı Kullanım süresi Kullanım oranı
Ön yıkama Soğuk su 10 Dakika
Dezinfex POW 35 50-60 °C 10-20 Dakika 10 litre suya 75 gram
Final yıkama Soğuk su 10 Dakika

 

Sıcak yıkama uygulamalarında su sıcaklığı 55-60 C derecede idealdir. Yıkama işlemi 10–15 dakika arasında olmalıdır. Soğuk uygulamalarda yıkama süresi daha uzun 10-20 dk olmalıdır. Ana yıkama sonrası sistem su ile durulanmalıdır. Soğuk uygulamalarda haftada en az 1-2 kez sıcak yıkama
yapılması gerektiği unutulmamalıdır.

Taşınabilir sağım arabalarının temizliği:
Yukarıda belirtilen kullanım şekli ve dozu aynen taşınabilir sağım makinaları içinde geçerlidir. Yalnız her bir sağım salkımı için 10 lt su hesap edilmelidir. Ön yıkama sonrası ana yıkamada hazırlanan Dezinfex POW 35’li su 2-3 kez tekrar tekrar devir daim yaptırılır. Arkasından soğuk su ile son duruluma yapılır.

Avantajları :
√ CIP ve manuel sistemlere uygun formulasyon. Yüksek sürfaktant madde içeriğine rağmen köpürmeyen yapısı ile yerinde temizliğe uyundur.
(Cleaning In Place-CIP)
√ Taşıma kolaylığı: Konsantre bir olması sebebiyle taşımada büyük avantaj sağlar.
√ Yüksek temizleme performansı.
√ Mükemmel protein, yağ ve diğer kirleri çözme ve uzaklaştırma özelliği: Alkali maddeler ve yüksek temizleme özelliğine sahip yüzey aktif maddeler sayesinde yağ, protein, Albumin ve her türlü organik kalıntıları kolayca temizler. Yağları, kirleri söker, çözer su içerisinde askıya alır ve uzaklaştırır.
√ Çok düşük konsantrasyonlarda bile çok iyi çalışır;
√ Yüksek sert su toleransı: İçeriğindeki antiskalant (iyon bağlayıcı maddeler, şelat yapıcı ajanlar) sayesinde Demir, Kalsiyum, magnezyumu
yüksek sert sularda bile kireç oluşumunu engelleyerek istenilen temizliği sağlar.
√ Paslanmaz Metal ve krom kaplı yüzeyler için aşındırıcı (korozif) değildir.
√ Kauçuk ve lastiklere zarar vermeyen bir etkiye sahiptir.
√ Son derece doğa dostu maddelerden üretilmiştir Nitrat ve fosfat içermez. Biyo-bozunur maddelerden üretilmesinden dolayı çevreye zararlı kalıntı bırakmaz.

Malzeme uyumu: Tekniğine uygun olarak kromlanmış malzemeler , paslanmaz çelik, PVC, PTFE, Bilimum lastikler kauçuklar ve epoksi kaplamalı
yüzeylerde kullanım şartlarında korozif etki göstermez. Aliminyum yüzeylerde kullanılmaz, kararma yapabilir. Alüminyum yüzeyler için Dezinfex
ALKA 320 önerilir.

Ambalajlama şekli: 10 kg

Kullanım süresi: Üretim tarihinden itibaren 24 aydır.

İncelemeler

Henüz yorum yapılmadı.

“Dezinfex POW 35” için yorum yapan ilk kişi siz olun