Dezinfex DCLR Plus 337

Dezinfex DCLR Plus 337

Köpüren, alkali, klorlu bir temizlik ürünüdür. Çiftlik ve mandıraların çevre temizliği sağım haneler, hayvan barınakları entegre sağım sistemleri ve süt depolama tanklarının, sağım başlıklarının ve boruların dış yüzeylerinin temizliğinde ve hijyeninde kullanılır. Manüel kullanım için uygundur.

Kategoriler: Etiketler: ,

Dezinfex DCLR Plus 337

Köpüren, alkali, klorlu bir temizlik ürünüdür. Çiftlik ve mandıraların çevre temizliği sağım haneler, hayvan barınakları entegre sağım sistemleri ve süt depolama tanklarının, sağım başlıklarının ve boruların dış yüzeylerinin temizliğinde ve hijyeninde kullanılır. Manüel kullanım için uygundur.

Kullanım alanı: Çiftliklerdeki köpüklü yer ve yüzey temizliğinin gerektiği tüm açık alanlarda güvenle kullanılır. Sağım hanelerin, mandıraların yer, yüzey, duvar ve tüm alet ve ekipmanların yüzeylerinin kirlerden protein ve yağ kalıntılarından temizlenmesinde kullanılır. Sağım salkımlarının, boruların, tankların, güğümlerin dış yüzeylerinin köpüklü temizliğinde kullanılır. Temizlik yaparken klor içeriği sayesinde ortamı mikroplardan arındırır.

Bileşenleri ve teknik detayı:
• Sodyum Hidroksit <% 15 Sodyum Hipoklorit <%15 Köpük yapıcı Sürfaktan maddeler (yüzey aktif maddeler) yüzey koruyucular ve sert sularda etkinliği korumak için şelat yapıcı ajanlar içerir.
• Nitrat ve fosfat içermez
• Şeffaf renksiz çözeltidir.
• pH 12-13
• Dezinfex DCLR Plus 337 Royal ilacın tescilli bir ürünüdür.

Kullanım öncesi dikkat edilmesi gereken önemli hususlar:
Uygulayıcı kişilerin ellerine eldiven giymesi gerekmektedir. Uygulanacak yüzeyin önceden 50-60 C derece su ile kaba kirler bakımından temizlenmesi ve ıslatılması sağlanmalıdır.

Kullanım şekli ve dozaj: Dezinfex DCLR 337 % 1-2 (10 litre suya 1-2 çay bardağı) oranında sulandırılarak kullanılır. Basınçlı makinalarda kullanım oranı %2 ten aşağı olmamalıdır Yüzeyin iyice köpüklenmesi ve 5-10 dk ovalanması sonra durulanması oldukça etkilidir. Manuel olarak köpürtülmek suretiyle yüzeye sünger veya fırça yardımı ile ovalanarak sürülür ve yağların, kirlerin ve protein kalıntılarının temizlenmesi sağlanır. Kullanılan suyun sıcak olması Dezinfex DCLR 337 nin etkinliğini artırır ancak 70 C dereceyi geçmemelidir.

Avantajları :
√ Alkali ve yüksek sürfaktan madde içeriği ile etkili temizlik: Tüm yüzeyler ile seramik yüzeylerdeki protein ve yağ kalıntıları, süt kalıntıları gibi kirleri kısa zamanda söker ve temizler, hijyen sağlar.
√ Stabil (kalıcı) köpük özelliği: ürünün kirli yüzeyle daha iyi bütünleşmesini ve temas süresinin uzamasını sağlamaktadır.
√ Yüksek klor içeriği ile temizlik aynı zamanda dezenfeksiyon.
√ Yüksek sert su toleransı: İçeriğindeki antiskalant (iyon bağlayıcı maddeler, şelat yapıcı ajanlar) sayesinde Demir, Kalsiyum,magnezyumu sert sularda bile kireç oluşumunu engelleyerek istenilen temizliği sağlar.

Malzeme uyumu: Tekniğine uygun olarak kromlanmış malzemeler , paslanmaz çelik, PVC, PTFE, plastikler, teflon ve fayans, seramik kaplanmış yüzeylerde kullanılır. İçeriği bilinmeyen yüzeylere karşı dikkatli kullanılmalıdır. Taşıma, depolama ve güvenlikle ilgili bilgiler: Orijinal konteyneri içerisinde taşınmalı ve depolanmalıdır. Depolanacağı ortam serin havadar ve ışıksız olmalıdır. Asitlerden uzak depolanmalıdır. Etiketinde yer alan güvenlik bilgilerine harfiyen uyulmalıdır.
Asit içeren ürünlerle birlikte kullanılmamalıdır. Sulandırılmamış hali deri ve gözler için tahriş edicidir. Koruyucu gözlük, eldiven ve maske kullanılmalıdır.

Ambalajlama şekli: 5 lt, 20 lt, 220 lt, 1000 lt

Kullanım süresi: Üretim tarihinden itibaren 6 aydır.

İncelemeler

Henüz yorum yapılmadı.

“Dezinfex DCLR Plus 337” için yorum yapan ilk kişi siz olun