Dezinfex ALKA 320

Klorsuz, alkali bazlı, Düşük köpüklü, silikatlı CIP ve manuel sistemlere uygun, Alüminyum, plastik ve diğer yumuşak yüzeylerde bile güvenle kullanılabilen, sıvı konsantre temizlik maddesidir. Kostik içermez. Potasyum hidroksitle alkali özelliği güçlendirilmiştir. Potasyum Hidroksitin kirlerle oluşturduğu çökeltiler katı değil jelimsi kıvamdadır. Böylece temizlediği kirlerin boru dirsek köşelerinde kalıntı yapmasına asla müsaade etmediği gibi daha güçlü bir temizleyicidir.

Kategoriler: Etiketler: ,

Dezinfex ALKA 320
Klorsuz, alkali bazlı, Düşük köpüklü, silikatlı CIP ve manuel sistemlere uygun, Alüminyum, plastik ve diğer yumuşak yüzeylerde bile güvenle kullanılabilen, sıvı konsantre temizlik maddesidir. Kostik içermez Potasyum hidroksitle alkali özelliği güçlendirilmiştir. Potasyum Hidroksitin kirlerle oluşturduğu çökeltiler katı değil jelimsi kıvamdadır. Böylece temizlediği kirlerin boru dirsek köşelerinde kalıntı yapmasına asla müsaade etmediği gibi daha güçlü bir temizleyicidir.

Kullanım alanı: Sağım sitemlerinde, sağım makinalarında, depolama tanklarında, fırçaların yıkanmasında, soğutma tanklarında, boru hatları ve benzeri tüm sağım ekipmanlarında her türlü süt kalıntılarını temizlemede kullanılan bir üründür. Özellikle alüminyum ve diğer yumuşak metal yüzeylere asla zarar vermez, kararma yapmaz.

Bileşenleri ve teknik detayı:
• Potasyum Hidroksit <%20 Sürfaktan maddeler (yüzey aktif maddeler), malzeme yüzey koruyucular ve
sert sularda etkinliği korumak için şelat yapıcı ajanlar içerir. • Klor içermez, slikatlıdır. • pH 13-14
• Dezinfex ALKA 320 Royal ilacın tescilli bir ürünüdür. • Bakteriler ancak organik (protein yağ karbonhidrat) kirlerin bulunduğu ortamlarda çoğalabilirler. Dezinfex
ALKA 320 ile yapılan temizlikte ortamda kir kalamayacağı için bakteriler için uygun besi ortamı kalmayacak ve bakteriler çoğalamayacaktır.
Kullanım şekli ve dozaj: Dezinfex ALKA 320 tekniğine uygun ön yıkamadan sonra aşağıdaki oranlarda sulandırılarak kullanılır.

Sağımdan hemen sonra Su sıcaklığı Kullanım süresi Kullanım oranı
Ön yıkama 40-50°C 10 Dakika
Dezinfex ALKA 320 40-50°C 10-15 Dakika % 0.5 (10 litre suya yarım çay bardağı)
Final yıkama Soğuk su 10 Dakika

Taşınabilir sağım arabalarının temizliği:
Özellikle güğümü alüminyumdan yapılmış portatif sağım arabaları için çok ideal bir temizlik maddesidir. Çünkü alüminyum yüzeylere zarar vermez kararma yapmaz. Portatif sağım arabaları ile yapılan sağım sonrası herbir sağım başlığı için her tur yıkamada en az 10 litre su hesap edilmelidir. İlk önce 10 lt ılık su ile ön yıkama yapılmalı en son güğümde toplanan su ile güğüm de çalkalanıp dökülmelidir. Arkasından ana yıkamaya geçilir. Her bir sağım başlığı için 10 sıcak (50-60 derece) su ve yarım çay bardağı Dezinfex ALKA 320 katılarak bir kaba ilaçlı su hazırlanır. Sağım başlıkları bu kaba daldırılarak güğüme emdirilir. Güğümdeki ilaçlı su güğüm çalkalanarak, tekrar kaba boşaltılır ve en az 2-3 defa devridaim (sirkülasyon) yaptırılır. İlaçlı suyun bu şekilde tekrar tekrar başlıklardan devridaim yaptırılması, yapılan temizliğin etkinliğini artıracaktır. Arkasından soğuk su ile son duruluma yapılır. Sağım başlıklarının ve güğümlerin dış temizliğinde Dezinfex FALKA ultra 335 ile alkali köpüklü temizlik yapılır. Üzülerek görmekteyiz ki ülkemizde portatif sağım makinalarının temizliği yeterince yapılmamakta veya bilinmemektedir. Bazen de yanlış yöntemlerle sökülüp takılarak yada evsel deterjanlarla temizliği yapılmaya çalışılmaktadır. Bu durum hem makinaların çabuk arıza yapmasına hem sütün kalitesiz olmasına, mikroplu olmasına, çabuk ekşimesine hemde mikrop barındıran makinaların hayvanları hastalandırmasına neden olmaktadır. Portatif sağım makinaları yukarıda anlatıldığı gibi uygun dezenfektan ile yıkanmalıdır.

Avantajları :
√ CIP ve manuel sistemlere uygun formulasyon. Yüksek sörfaktan içeriğine rağmen köpürmeyen yapısı ile yerinde temizliğe uyundur. (Cleaninf In Place-CIP)
√ Yüksek temizleme performansı: İçeriğindeki Potasyum hidroksit daha etkin temizlik yapmasını sağlar.
√ Mükemmel protein, yağ ve diğer kirleri çözme ve uzaklaştırma özelliği: Alkali maddeler ve yüksek temizleme özelliğine sahip yüzey aktif maddeler sayesinde yağ, protein, Albumin ve her türlü organik kalıntıları kolayca temizler. Yağları, kirleri söker, çözer su içerisinde askıya alır ve uzaklaştırır.
√ Çok düşük konsantrasyonlarda bile çok iyi çalışır; %0.5 oranda (Orta ve sert su sertliğinde) 10 lt suya 50ml (yarım çay bardağı).
√ Yüksek sert su toleransı: İçeriğindeki antiskalant (iyon bağlayıcı maddeler, şelat yapıcı ajanlar) sayesinde Demir, Kalsiyum, magnezyum bakımdan zengin sert sularda bile kireç oluşumunu engelleyerek istenilen temizliği sağlar.
√ Sodyum kostiği içermediği için yüzeylerden kolay arındırılır ve rahatsız etmez, yüzeylerden kolay arındırılır ve özellikle manüel uygulamalarda rahatlık ve durulamada zaman tasarrufu sağlar
√ Paslanmaz Metal ve krom kaplı yüzeyler ile yumuşak metaller alüminyum için aşındırıcı (korozif) değildir.
√ Kauçuk ve lastiklere zarar vermeyen bir etkiye sahiptir.
√ Son derece doğa dostu maddelerden üretilmiştir Nitrat ve fosfat içermez. Biyo-bozunur maddelerden üretilmesinden çevreye zararlı kalıntı bırakmaz.

Malzeme uyumu: Tekniğine uygun olarak kromlanmış malzemeler , paslanmaz çelik, plastikler, yumuşak metaller, Alüminyum gibi yumuşak metaller, plastikler, PVC, PTFE, Bilumum lastikler kauçuklar ve epoksi kaplamalı yüzeylerde kullanım şartlarında korozif etki göstermez. İçeriği bilinmeyen yüzeylere karşı dikkatle kullanılmalıdır.

Taşıma, depolama ve güvenlikle ilgili bilgiler:
Etiketinde yer alan güvenlik bilgilerine harfiyen uyulmalıdır.
Asit içeren ürünlerle birlikte kullanılmamalıdır.

Ambalajlama şekli: 5 lt, 20 lt, 220 lt, 1000 lt

Kullanım süresi: Üretim tarihinden itibaren 12 aydır.

İncelemeler

Henüz yorum yapılmadı.

“Dezinfex ALKA 320” için yorum yapan ilk kişi siz olun