COPPELEX Capsule Bolus   

 • Bakır eksikliğine bağlı enzootik ataksi rahatsızlığının ortaya çıkmasını engeller.
 • Bakır eksikliği çeken koyunlardan doğan kuzuların kaybını önler. (Bakır eksikliği olan sürülerde doğan kuzuların belden gerisinde bacaklarda sinirsel demiyelizasyona bağlı felçler görülür. Bu durum geri dönüşümsüzdür ve iyileşmez.)
 • Coppelex Capsule Bolus işkembesi gelişmiş hayvanlara uzun süreli yavaş bakır vermek gayesi ile kullanılır.
 • Bakırın kan yapımını teşvik ederek gelişmeyi hızlandırıcı etkisi yanında, sindirim sistemindeki yaşayan parazitleri temizlemede etkin bir antiparaziter etkiye sahip olduğu yapılan bilimsel denemelerle ispatlanmıştır. Coppelex kullanılarak bu etki 6 ay boyunca hissedilir.
Kategoriler: Etiketler: , ,

COPPELEX Capsule Bolus   

 

Kullanım Amacı:

 • Bakır eksikliğine bağlı enzootik ataksi rahatsızlığının ortaya çıkmasını engeller.
 • Bakır eksikliği çeken koyunlardan doğan kuzuların kaybını önler. (Bakır eksikliği olan sürülerde doğan kuzuların belden gerisinde bacaklarda sinirsel demiyelizasyona bağlı felçler görülür.
  Bu durum geri dönüşümsüzdür ve iyileşmez.)
 • Coppelex Capsule Bolus işkembesi gelişmiş hayvanlara uzun süreli yavaş bakır vermek gayesi ile kullanılır.
 • Bakırın kan yapımını teşvik ederek gelişmeyi hızlandırıcı etkisi yanında, sindirim sistemindeki yaşayan parazitleri temizlemede etkin bir antiparaziter etkiye sahip olduğu yapılan bilimsel denemelerle ispatlanmıştır.
  Coppelex kullanılarak bu etki 6 ay boyunca hissedilir.

 

Kullanım şekli ve dozu:

Coppelex Capsule Bolus: Bakır eksikliği olan bölgelerde yılda iki kez kullanılması tavsiye edilir.
Kullanımı dozu tüm hayvanlar için 40-50 kg canlı ağırlık için 1 adet 4 gramlık kapsüldendir.
Kuzuların doğumdan gelen bakır eksikliğinden sakınmak için; gebe koyunlara gebeliğin ilk yarısında 1 adet 4 gramlık kapsül yutturma aplikatörü ile yutturulmalıdır. Salınım süresi 6 aydır.
‘Bolusta mevcut olan maksimum içerikli katkı maddelerine başka kaynaklardan aynı anda ilave yapılmasından kaçımnılmalıdır.’

 

UYARILAR VE ÖNLEMLER:

Kullanım öncesi mutlaka veteriner hekimin, bakır eksiği ile ilgili görüşü alınmalıdır. Başka kaynaklardan bakır verilmemelidir. Koyunlarda dikkatli kullanılmalıdır.Teksel, Lley, ivesi gibi bakıra duyarlı koyun ırklarında dikkatli kullanılmalıdır. İşkembesi (rumen) gelişmemiş hayvanlarda kullanılmamalıdır. Gebeliği 4 ayı geçmiş olan koyunlarda kullanılmamalıdır. 40 kg canlı ağırlığın altındaki hayvanlarda kullanılmamalıdır. Yem kullanılmadan veya kullanım süresi uzatılmadan önce bir hayvan besleme uzmanı veya veteriner hekimin görüşü alınmalıdır.

Hayvan Cinsi

Ürün Cinsi

,

Kullanım Amacı

,

Ürün Yapısı

İncelemeler

Henüz yorum yapılmadı.

“COPPELEX Capsule Bolus   ” için yorum yapan ilk kişi siz olun